12.04 2022

Usługi rolnicze polecane dla małych gospodarstw

rolnik na polu

Rolnictwo w dzisiejszych czasach chętnie korzysta z nowinek technologicznych i rozwiązań usprawniających pracę na roli czy chów zwierząt. Szczególnie w przypadku małych gospodarstw rolnych bywa to nieco utrudnione ze względu choćby na wysokość kosztów związanych z inwestycją w linie technologiczne. Jednak istnieją firmy, które pomagają w realizacji najważniejszych procesów.

Pomoc w zbiorach

Firmy świadczące usługi na rzecz rolnictwa mają w swojej ofercie różnorodną pomoc związaną z przygotowaniem podłoża, orką, siewem, nawożeniem i zbiorami plonów. Dzięki temu właściciel małego gospodarstwa nie musi inwestować w maszyny rolnicze, szukać pracowników, jeśli akurat w danym momencie byłoby to dla niego utrudnieniem. Może też uzyskać wsparcie w jednej z tych czynności, na przykład tylko w orce czy w transporcie zebranych plonów, do czego niezbędne są sprawne urządzenia i sprzęty.

Takie przedsiębiorstwa często też skupują zboża konsumpcyjne czy paszowe, więc można połączyć cały proces od razu z odbiorcą pracy rolnika. Produkt zabierany jest od razu z pola, co eliminuje problem zbiorów i przewiezienia plonów we wskazane miejsce. To duże udogodnienie i oszczędność kosztów.

Maszyny rolnicze

W rolnictwie sukces i szybkość zbioru zależą w dużej mierze od rodzaju i sprawności maszyn rolniczych w gospodarstwie. Kombajny, ciągniki i samochody ciężarowe ułatwiają i przyśpieszają zbiory, przetwarzanie odpadów i produkcję, dlatego ważne, aby móc korzystać z nowoczesnych pojazdów i urządzeń. Małe gospodarstwo, które zazwyczaj nie ma środków na takie wydatki, może skorzystać, albo z atrakcyjnych ofert i rabatów na nowe maszyny, albo z propozycji kupna maszyn używanych, które wciąż są w dobrym stanie i posłużą jeszcze dobrych kilka lub kilkanaście lat.

Bardzo często firmy zajmujące się sprzedażą sprzętów rolniczych, jednocześnie prowadzą ich serwis i proponują wysokiej jakości części zamienne do najbardziej popularnych maszyn, co również pozwala ograniczyć wydatki na nowe elementy i akcesoria.

Autoryzowany dealer

Uniqa
Claas
Luvena
PZU
Dd
TUW
Wielton
Pichon
Maschio
Horsch
Kingspan
Kobzenko
Anwil
Uniqa
Claas
Luvena
PZU
Dd
TUW
Wielton
Pichon
Maschio
Horsch
Kingspan
Kobzenko
Anwil