03.08 2022

Jak wybrać odpowiedni agregat uprawowo-siewny?

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

agregat uprawowo siewnyAgregat uprawno-siewny jest maszyną rolniczą, za której pomocą dokonuje się spulchniania oraz rozdrabniania gleby uprawnej. Głównym zadaniem tej maszyny jest przygotowanie gleby w jak najlepszy sposób do właściwego wzrostu i rozwoju roślin.

Do czego służy agregat uprawno-siewny?

Agregat uprawno-siewny łączy w sobie najistotniejsze funkcje różnych maszyn rolniczych. Można powiedzieć, że jest to kultywator, brona i glebogryzarka w jednym. Dzięki takiemu zestawowi jest to maszyna szeroko stosowana w rolnictwie. Taki rodzaj sprzętu rolniczego przeznaczony jest głównie do uprawy przedsiewnej, siewu oraz podsiewania, uprawy i siewu poplonów. W ciągu pojedynczego przejazdu pozwala ona na wykonanie jednocześnie kilku zadań. Równolegle można dokonać uprawy i siewu, dzięki czemu można zredukować liczbę kursów maszyny na polu. Używając agregatu uprawno-siewnego można sprawnie i prawidłowo przygotować glebę pod dalsze prace rolnicze.

Co należy wziąć pod uwagę, wybierając agregat uprawno-siewny?

Dobrze przygotowane pole oraz dokładnie wykonany zasiew ma bardzo duży wpływ na jakość plonów. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów agregatów uprawno-siewnych. Wybierając odpowiedni, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim rodzaj gleby i powierzchnię pola. Niemniej ważna jest także moc ciągnika. W dużych gospodarstwach z pewnością korzystniejszym wyborem będzie mocny agregat, który zapewni szybkie i efektywne wykonanie prac. Przy glebach ciężkich dobrym wyborem będzie agregat talerzowy, który skutecznie spulchni glebę i dobrze poradzi sobie z uprawą przedsiewną. Natomiast na glebach piaszczystych o wiele lepiej sprawdzi się agregat zębowy. Bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze stosownej maszyny jest także powierzchnia gospodarstwa, od której zależy szerokość robocza agregatu. Przy dużych powierzchniach potrzebna będzie maszyna dużo szersza niż przy działkach mniejszych. W odpowiedni sprzęt rolniczy można zaopatrzyć się w firmie Ulenberg.

Autoryzowany dealer

Uniqa
Claas
Luvena
PZU
Dd
TUW
Pichon
Maschio
Amazone
Rol-ex
Husqvarna
Pronar
Horsch
Kingspan
Anwil
Uniqa
Claas
Luvena
PZU
Dd
TUW
Pichon
Maschio
Amazone
Rol-ex
Husqvarna
Pronar
Horsch
Kingspan
Anwil