17.01 2023

Maszyny rolnicze potrzebne przy zbiorach sianokiszonek

ciągnik z ładowaczem czołowym przygotowujący kiszonkę z kukurydzy

Prace rolnicze przeprowadza się w oparciu o specjalistyczną wiedzę i umiejętności, z wykorzystaniem odpowiednich maszyn. Czas zbiorów wymaga zastosowania urządzeń, które przyspieszą cały proces i sprawią, że zebrane plony będą najwyższej jakości. Sprawdź, jakie maszyny mogą się przydać podczas zbioru sianokiszonek!

Sprzęty do koszenia, przetrząsania i zgrabiania sianokiszonek

Pierwszym etapem zbiorów sianokiszonek jest koszenie mieszanki traw i roślin motylkowatych. W tym celu używa się wydajnych kosiarek, o odpowiedniej szerokości roboczej. Dzięki temu można uzyskać kiszonki tej samej jakości nawet z bardzo dużych powierzchni. Jeśli kiszonka ma powstać z kukurydzy, zastosowanie znajdują sieczkarnie polowe. Z uwagi na fakt, że maszyny te często są kosztowne, można wybrać spośród używanych sprzętów rolniczych. W ten sposób wyposażysz swoje gospodarstwo w profesjonalne urządzenia, które pomogą Ci zrealizować prace polowe.

Wśród wysokiej jakości używanych maszyn rolniczych, niezbędnych podczas zbiorów, znajdują się również przetrząsacze i zgrabiarki. Zapewniają one odpowiednią wilgotność paszy i łatwe jej zebranie. Wydajne sprzęty pozwolą zminimalizować straty podczas zbiorów.

Jak zebrać zielonkę na kiszonki?

Maszyną rolniczą, która odgrywa ważną rolę podczas zbiorów, jest przyczepa zbierająca. Dzięki niej można zebrać rośliny ścięte i ułożone w wały, a jednocześnie załadować je do skrzyni ładunkowej. By uzyskać maksymalne korzyści na tym etapie, warto skorzystać z używanych maszyn rolniczych, które dodatkowo rozdrobnią materiał na sieczkę. 

Jeśli sianokiszonki zostały spakowane w bele, należy je załadować na środek transportowy za pomocą ładowarek chwytakowych lub czołowych. Maszyny te znacząco ułatwiają i przyspieszają pracę.

Autoryzowany dealer

Uniqa
Claas
Luvena
PZU
Dd
TUW
Pichon
Maschio
Amazone
Rol-ex
Husqvarna
Pronar
Horsch
Kingspan
Anwil
Uniqa
Claas
Luvena
PZU
Dd
TUW
Pichon
Maschio
Amazone
Rol-ex
Husqvarna
Pronar
Horsch
Kingspan
Anwil