19.04 2022

Jakie są podstawowe zalety siewu agregatem?

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

wysiewanie

Sianie to ważna czynność wykonywana na gospodarstwie. Okazuje się dodatkowo, że dzięki odpowiednim urządzeniom można ją zoptymalizować i przyspieszyć. Służy do tego przede wszystkim agregat, którego zastosowanie ma wiele praktycznych zalet. Jakich dokładnie? Dowiesz się tego już za chwilę.

Czym charakteryzuje się agregat uprawowo-siewny?

Jak wskazuje sama nazwa, takie urządzenie dedykowane jest nie tylko do przygotowywania ziemi, czyli jej uprawy, ale również do wysiewu. Zawdzięcza to swojej budowie, w skład której wchodzi kultywator, przedni oraz tylny wał, a także wysiewnik. To właśnie dzięki temu ostatniemu możliwe jest wykonywanie siewu i to w sposób wyjątkowo sprawny.

Dlaczego warto korzystać z agregatu?

Zobacz również: ABC środków ochrony roślin – co warto wiedzieć?

Dzięki takiemu urządzeniu uprawa ziemi oraz siew mogą być wykonywane równocześnie. Wiąże się to przede wszystkim z oszczędnością i to zarówno czasu, jak i pieniędzy. Oszczędność funduszy jest możliwa przede wszystkim dzięki temu, że wystarczy jeden przejazd, aby wykonać te czynności, co pozwala na zmniejszenie ilości zużytego paliwa. Bez względu na to, czy interesują Cię używane sprzęty rolnicze, czy nowe, warto zainwestować w agregat – pozwala on uzyskać obfitsze plony. Z czego jednak dokładnie to wynika?

Okazuje się, że im więcej przejazdów po polu, tym ziemia jest bardziej ugniatana. W efekcie pogorszone są warunki wodno-powietrzne w glebie, co wiąże się jednocześnie z gorszymi warunkami wzrostu roślin. Tym samym negatywnie wpływa to na plony, co przekłada się na mniejszy zysk gospodarza z uprawy. Ma to oczywiście niebagatelne znaczenie i muszą to kalkulować wszyscy rolnicy produkujący plony na sprzedaż.

Agregat to także precyzja. Wynika to z mechanicznego wykonywania tej czynności, co daje gwarancję na równe obsianie ziemi ziarnem, co jest również istotne dla maksymalnego wykorzystania potencjału ziemi.

Jak widać jest naprawdę wiele zalet wynikających z wykorzystania nowoczesnego agregatu do siania. Jeśli i Ty szukasz takiego urządzenia, to koniecznie się z nami skontaktuj, a chętnie przedstawimy ofertę w tym zakresie.

Autoryzowany dealer

Uniqa
Claas
Luvena
PZU
Dd
TUW
Pichon
Maschio
Amazone
Rol-ex
Husqvarna
Pronar
Horsch
Kingspan
Anwil
Uniqa
Claas
Luvena
PZU
Dd
TUW
Pichon
Maschio
Amazone
Rol-ex
Husqvarna
Pronar
Horsch
Kingspan
Anwil