08.04 2022

Większa moc i nowy model podstawowy kompaktowych ładowarek kołowych dla rolnictwa TORION firmy CLAAS

Leider ist der Eintrag nur auf Polnisch verfügbar. Der Inhalt wird unten in einer verfügbaren Sprache angezeigt. Klicken Sie auf den Link, um die aktuelle Sprache zu ändern.

Większa moc i nowy model podstawowy kompaktowych ładowarek kołowych dla rolnictwa TORION firmy CLAAS

CLAAS TORION 530 o mocy 46 KM to nowy podstawowy model w klasie kompaktowych ładowarek kołowych dla rolnictwa. Także TORION 535 i TORION 639 otrzymują większą moc silnika.

 

Seria modeli w klasie małych ładowarek kołowych TORION z przegubem centralnym obejmuje teraz trzy modele z silnikami o mocy od 46 do 74 KM. Modelem podstawowym jest teraz ładowarka TORION 530 o mocy 46 KM z czterocylindrowym silnikiem Yanmar o pojemności 2,2 l. Układ hydrauliczny ma wydajność 61 l/min przy ciśnieniu 230 barów i umożliwia uzyskanie obciążenia wywracającego na poziomie 3000 kg. Prowadzona równolegle kinematyka typu Z, stożkowego ramienia roboczego, o wysokości 3,18 w punkcie obrotu łyżki, umożliwia uzyskanie wysokości napełniania do 2,82 m i zasięgu do 1,46 m. Ramię robocze i narzędzia są wygodnie sterowane za pomocą joysticka. Dwa dodatkowe obwody hydrauliczne można obsługiwać za pomocą dodatkowej dźwigni lub przycisków.

 

Większe modele TORION 535 i TORION 639 z czterocylindrowymi silnikami Yanmar o pojemności 2,1 l mają teraz moc 74 KM. Są one teraz opcjonalnie dostępne ze standardową kinematyką typu Z lub z kinematyką typu Z w wersji High-Lift. W wersji standardowej można w ten sposób uzyskać wysokość napełniania 2,82 m (TORION 535) lub 2,98 m (TORION 639), a w wersji High-Lift nawet 2,97 m i 3,18 m. W zależności od wariantu, punkt obrotu łyżki wynosi od 3,19 m do 3,54 m. Maksymalny zasięg wynosi przy tym od 1,49 m do 1,71 m. Przy wydatku hydrauliki 70 lub 80 l/min ciężar wywracający dla modelu TORION 535 przy pełnym łamaniu wynosi 3500 kg (High-Lift: 3300kg), a dla modelu TORION 639 – 3900 kg (High-Lift: 3600 kg).

 

Silniki wszystkich trzech „kompaktowych” modeli TORION spełniają normę emisji spalin Stage V z wykorzystaniem filtra cząstek stałych (DPF) i katalizatora oksydacyjnego (DOC), a zatem bez SCR.

 

Szybciej i wygodniej

Wszystkie trzy modele są wyposażone w precyzyjnie regulowany i trwały hydrostatyczny napęd o dwóch stopniach jazdy, który rozpędza ładowarkę TORION 530 do maksymalnej prędkości 20 km/h, a dwa większe modele do 30 km/h. Opcjonalny układ amortyzacji wstrząsów ramienia roboczego zapobiega kołysaniu na nierównym terenie i podczas szybkich cykli załadunku. Dzięki kątowi skrętu 40° wahliwego przegubu manewrowanie nie stanowi problemu nawet na ciasnych podwórzach i w wąskich budynkach gospodarskich. TORION 530 i TORION 535 ze standardowymi oponami 340/80 R18 nie przekraczają ponadto wysokości przejazdu 2,50 m.

 

Całkowicie zmodernizowana, przestronna kabina z wieloma schowkami i przegródkami zapewnia bardzo dobrą widoczność we wszystkich kierunkach, a dzięki pociągniętej daleko ku dołowi, wypukłej szybie przedniej – doskonały widok na ramię robocze i narzędzia. Przeszklone drzwi wejściowe oraz prawe okno mogą być otwierane i blokowane pod kątem 180°. Wysoki komfort jazdy zapewnia kolumna kierownicy z bezstopniową potrójną regulacją, pneumatyczny fotel operatora, klimatyzacja oraz niski poziom hałasu w kabinie. Dzięki wyświetlaczowi na prawym słupku A i przejrzystemu panelowi obsługowemu obok prawego podłokietnika, obsługa podczas codziennej pracy jest intuicyjna i łatwa – nawet w przypadku zmieniających się operatorów. Dach kabiny może zostać wyposażony w halogenowe reflektory robocze lub w maksymalnie osiem reflektorów LED z oświetleniem 360°.

Autoryzowany dealer

Uniqa
Claas
Luvena
PZU
Dd
TUW
Pichon
Maschio
Amazone
Rol-ex
Husqvarna
Pronar
Horsch
Kingspan
Anwil
Uniqa
Claas
Luvena
PZU
Dd
TUW
Pichon
Maschio
Amazone
Rol-ex
Husqvarna
Pronar
Horsch
Kingspan
Anwil