12.04 2022

Usługi rolnicze polecane dla małych gospodarstw

Leider ist der Eintrag nur auf Polnisch verfügbar. Der Inhalt wird unten in einer verfügbaren Sprache angezeigt. Klicken Sie auf den Link, um die aktuelle Sprache zu ändern.

rolnik na polu

Rolnictwo w dzisiejszych czasach chętnie korzysta z nowinek technologicznych i rozwiązań usprawniających pracę na roli czy chów zwierząt. Szczególnie w przypadku małych gospodarstw rolnych bywa to nieco utrudnione ze względu choćby na wysokość kosztów związanych z inwestycją w linie technologiczne. Jednak istnieją firmy, które pomagają w realizacji najważniejszych procesów.

Pomoc w zbiorach dla małych gospodarstw

Firmy świadczące kompleksowe usługi rolnicze mają w swojej ofercie różnorodną pomoc związaną z przygotowaniem podłoża, orką, siewem, nawożeniem i zbiorami plonów. Dzięki temu właściciel małego gospodarstwa nie musi inwestować w maszyny rolnicze, szukać pracowników, jeśli akurat w danym momencie byłoby to dla niego utrudnieniem. Może też uzyskać wsparcie w jednej z tych czynności, na przykład tylko w orce czy w transporcie zebranych plonów, do czego niezbędne są sprawne urządzenia i sprzęty.

Takie przedsiębiorstwa często też skupują zboża konsumpcyjne czy paszowe, więc można połączyć cały proces od razu z odbiorcą pracy rolnika. Produkt zabierany jest od razu z pola, co eliminuje problem zbiorów i przewiezienia plonów we wskazane miejsce. To duże udogodnienie i oszczędność kosztów.

Maszyny rolnicze w małych gospodarstwach

W rolnictwie sukces i szybkość zbioru zależą w dużej mierze od rodzaju i sprawności maszyn rolniczych w gospodarstwie. Kombajny, ciągniki i samochody ciężarowe ułatwiają i przyśpieszają zbiory, przetwarzanie odpadów i produkcję, dlatego ważne, aby móc korzystać z nowoczesnych pojazdów i urządzeń. Małe gospodarstwo może skorzystać z atrakcyjnych ofert i rabatów na nowe maszyny, albo z propozycji kupna używanych maszyn rolniczych, które wciąż są w dobrym stanie i posłużą jeszcze wiele lat.

Bardzo często firmy zajmujące się sprzedażą sprzętów rolniczych, jednocześnie prowadzą ich serwis i proponują wysokiej jakości części zamienne do najbardziej popularnych maszyn, co również pozwala ograniczyć wydatki na nowe elementy i akcesoria.

Zobacz również: Sprawdź, jakie rozwiązania gwarantują wysoką jakość sianokiszonki oraz niższe koszty

Autoryzowany dealer

Uniqa
Claas
Luvena
PZU
Dd
TUW
Pichon
Maschio
Amazone
Rol-ex
Husqvarna
Pronar
Horsch
Kingspan
Anwil
Uniqa
Claas
Luvena
PZU
Dd
TUW
Pichon
Maschio
Amazone
Rol-ex
Husqvarna
Pronar
Horsch
Kingspan
Anwil