23.03 2022

CLAAS TRION nagrodzony tytułem FARM MACHINE 2022

Leider ist der Eintrag nur auf Polnisch verfügbar. Der Inhalt wird unten in einer verfügbaren Sprache angezeigt. Klicken Sie auf den Link, um die aktuelle Sprache zu ändern.

Seria CLAAS TRION została uznana przez międzynarodowe jury za FARM MACHINE 2022 (Maszyna Rolnicza Roku 2022) w kategorii kombajnów zbożowych. Wręczenie nagrody ze względu na pandemię odbyło się w formie cyfrowej.

Co dwa lata jury złożone z międzynarodowych dziennikarzy zajmujących się rolnictwem i techniką rolniczą przyznaje tytuły FARM MACHINE. Zazwyczaj są one wręczane podczas targów Agritechnica, jednak z powodu odwołania tegorocznych targów techniki rolniczej wiodące niemieckie wydawnictwo rolnicze Deutscher Landwirtschaftsverlag (DLV) postanowiło wręczyć nagrody w formie cyfrowej z jedną kategorią dziennie przez okres około trzech tygodni.

W kategorii „kombajny zbożowe” uznanie jury zdobyła seria kombajnów CLAAS TRION. „Tytuł FARM MACHINE jest wielkim wyróżnieniem dla wszystkich, którzy współtworzyli ten produkt i potwierdza nasz cel, jakim jest rozwijanie silnie zorientowanej na klienta, zaawansowanej technologicznie klasy średniej mocy kombajnów” – wyjaśnia Jan-Hendrik Mohr, który w Zarządzie CLAAS odpowiada za Dział Zbioru Zbóż. „Rzadko się zdarza, aby rolnicy i przedsiębiorstwa usług rolniczych ze wszystkich ważnych regionów upraw na świecie odgrywali tak ważną rolę w nowym projekcie, jak w przypadku serii TRION. Dzięki temu możemy teraz zaoferować szeroki zakres wyposażenia od prostego do bardzo zawansowanego technologiczne i to już od mocy 258 KM, dając klientom możliwość osiągnięcia poziomu technologii serii LEXION lub wyboru dostosowanej do swoich potrzeb prostej maszyny bez dużej ilości elektroniki”.

Seria TRION z szeroką gamą 20 wersji po raz pierwszy została zaprezentowana i wprowadzona na rynek europejski latem 2021 r. pod hasłem „Fits your farm”. Ze swoją bogatą ofertą wyposażenia i modeli zupełnie na nowo definiuje ona średnią klasę mocy wśród kombajnów. Zaczynając od maszyny z pięcioma wytrząsaczami o mocy 258 KM, a kończąc na 435-konnym kombajnie hybrydowym z dwoma rotorami niemal wszystkie modele mają możliwość wyposażenia w szeroką gamę funkcji, takich jak podwozie gąsienicowe TERRA TRAC, przenośniki taśmowe pochyłe, wyrównanie nachylenia podwozia MONTANA czy różne poziomy rozbudowy systemu wspomagania operatora CEMOS. Ponadto wprowadzono nowy CLAAS GPS PILOT z terminalem CEMIS 1200 do automatycznego, sterowanego przez GPS kierowania kombajnem TRION.

Produkcja seryjna kombajnów TRION odbywa się na całkowicie zmodernizowanej zalewie kilka miesięcy temu linii montażowej kombajnów zbożowych w głównej siedzibie firmy w Harsewinkel.

Autoryzowany dealer

Uniqa
Claas
Luvena
PZU
Dd
TUW
Pichon
Maschio
Amazone
Rol-ex
Husqvarna
Pronar
Horsch
Kingspan
Anwil
Uniqa
Claas
Luvena
PZU
Dd
TUW
Pichon
Maschio
Amazone
Rol-ex
Husqvarna
Pronar
Horsch
Kingspan
Anwil