15.04 2022

ABC środków ochrony roślin – co warto wiedzieć?

Leider ist der Eintrag nur auf Polnisch verfügbar. Der Inhalt wird unten in einer verfügbaren Sprache angezeigt. Klicken Sie auf den Link, um die aktuelle Sprache zu ändern.

opryskiwanie pola

Środki ochrony roślin muszą być stosowane w odpowiedni sposób, aby ich wykorzystanie przyniosło oczekiwany efekt. O czym w tym przypadku koniecznie trzeba pamiętać? Zachęcamy do lektury.

Jak stosować środki ochrony roślin?

Nawet preparaty zawierające te same substancje, mogą być użytkowane w zupełnie inny sposób. Dlatego też istotne znaczenie ma to, aby przed zaaplikowaniem koniecznie zapoznać się z zaleceniami producenta w zakresie użytkowania. Chodzi bowiem nie tylko o efektywne, ale i bezpieczne stosowanie tego typu preparatów, co będzie miało wpływ również na bezpieczeństwo zebranej później żywności.

Odpowiednia pora stosowania środków ochrony roślin

Doświadczeni rolnicy doskonale wiedzą, że kluczem w przypadku preparatów takich jak środki ochrony roślin jest pora ich aplikacji. Należy unikać więc zabiegów z ich wykorzystaniem w przypadku wietrznej oraz deszczowej pogody. W większości przypadków trzeba też odczekać, aby móc ponownie wrócić na pole.

Bezpieczeństwo ludzi a środki ochrony roślin

Środki ochrony roślin w nadmiernych ilościach mogą być też szkodliwe dla ludzi. Dlatego też operatorzy maszyn podczas aplikacji powinni być odpowiednio zabezpieczeni przy użyciu odzieży ochronnej. Koniecznie trzeba zastosować więc odpowiednie ubranie, a także chronić błony śluzowe, aby uniknąć kontaktu z niebezpiecznymi składnikami zawartymi w takich preparatach.

Odpowiednie warunki przechowywania środków ochrony roślin

Zobacz również: Usługi rolnicze polecane dla małych gospodarstw

Znaczenie w przypadku tego typu preparatów ma również to, aby w zalecany sposób je przechowywać. Zasady te mogą być różne w przypadku konkretnych środków, dlatego też ponownie koniecznie trzeba zapoznać się z zaleceniami producenta. W większości sytuacji kluczowe znaczenie ma jednak adekwatna wilgotność w pomieszczeniu tak, aby nie doprowadzić do zbrylenia się środków ochrony roślin oraz utraty ich właściwości chemicznych.

Jak doskonale widać, w przypadku środków ochrony roślin znaczenie ma wiele czynników, od ich stosowania, aż po odpowiednie przechowywanie. Jeśli szukasz firmy zajmującej się ich sprzedażą, to koniecznie się z nami skontaktuj.

Autoryzowany dealer

Uniqa
Claas
Luvena
PZU
Dd
TUW
Pichon
Maschio
Amazone
Rol-ex
Husqvarna
Pronar
Horsch
Kingspan
Anwil
Uniqa
Claas
Luvena
PZU
Dd
TUW
Pichon
Maschio
Amazone
Rol-ex
Husqvarna
Pronar
Horsch
Kingspan
Anwil